ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

Study English
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

WOWZIO

 

 ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει)   ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει) EmptyΠαρ Νοε 27, 2009 7:55 pm

ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει)

Πριν από λίγο έλαβα στο e-mail αυτό το μήνυμα από την Ντόρα.
Το μήνυμα, όπως θα διαβάσετε, με πληροφορεί ότι η συμμετοχή μου στις αρχαιρεσίες της Ν.Δ . είναι πολύτιμη.
Λέτε να είναι και να μην το ξέρω ...


Η συμμετοχή σου είναι πολύτιμη





Σε δύο ημέρες ψηφίζουμε για νέο πρόεδρο του κόμματός μας. Η ψήφος σου είναι καθοριστική για το μέλλον της Νέας Δημοκρατίας. Απευθύνομαι σήμερα σε εσένα και σο&ups ilon; ζητώ να συμμετάσχεις στην εκλογική διαδικασία της Κυριακής.

Ήμουν πάντα παρούσα, στις εύκολες και τις δύσκολές στιγμές. Ποτέ δεν λύγισα και δεν υπέστειλα την σημαία της παράταξής μας. Ακόμα και όταν έβλεπα τις αδυναμίες, ακόμα και όταν έβλεπα τα λάθη που μα&sig maf; πλήγωσαν όλους. Γιατί πάνω απ ‘όλα έβαζα πάντα το καλό του κόμματος μας, της Νέας Δημοκρατίας. Στις χαρές και τις πικρές μαζί.

Αυτή η κοινή πορεία αγώνων είναι το αόρατο νήμα που ενώνει όλους εμάς. Εμείς μπορούμε σήμερα να δημιουργήσουμε ξανά την ελπίδα και την προοπτική για το κόμμα μας.

Να ξαναβρούμε την ενότητά μας και το εύρος μας. Να κάνουμε τη ΝΔ ένα σύγχρονο ευρωπαϊκό κεντροδεξιό κόμμα. Ένα ανοιχτό, δημοκρατικό κόμμα, χωρίς αποκλεισμούς, αλλά με σεβασμό και λόγο στα μέλη και στη& nu; κοινωνική της βάση. Όχι με λόγια αλλά με έργα.

Να δώσουμε ξανά μάχες για τις ιδέες μας, τις διαχρονικές αξίες της παράταξής μας: Την Ελευθερία, τη Δικαιοσύνη, την αγάπη για τη Πατρίδα, τις ευκαιρίες στους νέους ανθρώπους.

Την Κυριακή, με την επιλογή αρχηγού θα αποφασίσουμε ποια Νέα Δημοκρατία θέλουμε.

Αν θα έχουμε ένα κόμμα σύγχρονο, ανοιχτό, που θα απευθύνεται στην κοινωνία και θα μπορεί να κερδίσει εκλογές ή αν θα έχουμε μια μικρή, περιχαρακωμένη, αδύναμη Νέα Δημοκρατία.

Αν θα έχουμε μια Νέα Δημοκρατία που θα μπορεί να κάνει αποτελεσματική αντιπολίτευση ή μια Νέα Δημοκρατία που θα αφήνει τη σημερινή κυβέρνηση να αλωνίζει και θα είναι αρεστή μόνο στα γνωστά μέσα ενημέρωσης που στηρίζουν το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και πολεμούν με τέτοιο μένος εναντίον μου.

Σε όλη την πολιτική διαδρομή μου αγωνιζόμουν για μεγάλη και δυνατή Νέα Δημοκρατία. Βρέθηκα στην πρώτη γραμμή των αγώνων της παράταξης, χωρίς ποτέ να ξεφύγω από την ιδεολογία και τις αρχές της. Εργάστηκ& alpha; για την ενότητα στο κόμμα μας. Έχω δώσει και έχω κερδίσει μάχες για τη Νέα Δημοκρατία και έχω στηρίξει τους αγώνες της σε όλη την Ελλάδα.

Στις εκλογές της 29ης Νοεμβρίου υπολογίζω προσωπικά σε σένα.

Η συμμετοχή σου είναι πολύτιμη για το κόμμα μας.

Η ψήφος σου είναι δύναμη για μένα.

Ξεκινάμε ένα νέο κεφάλαιο για τη Νέα Δημοκρατία. Σε καλώ να το γράψουμε μαζί.

Σε καλώ σε νέους αγώνες, σε μια καινούργια, όμορφη διαδρομή.

Για να κάνουμε ξανά τη Νέα Δημοκρατία μεγάλη, δυνατή και περήφανη.



Ντόρα Μπακογιάννη


ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει) Gif



Νοιώθω πραγματικά περήφανος που με εκτίμησε η Ντόρα, εμένα ένα παλιοκουμούνι (έτσι δεν μας αποκαλούν) και μου έστειλε αυτή την επιστολή.
Επιτέλους, νοιώθω πολύτιμος για την χώρα μου και περήφανος που ο ""καλός κόσμος" με πρόσεξε και ζητάει την βοήθειά μου.
Ομως πάλι θα νοιώσω άβολα ανάμεσα σε τόσους καλούς ανθρώπους, κυρίες με ωραία ταγιέρ, κύριους με μπλέηζερ, την αφρόκρεμα όλη την κοινωνίας μας.
Πάλι όμως σκέπτομαι: για να με χρειάζεται η Ντόρα, κάτι θα συμβαίνει, θα πρέπει να είναι κάτι πολύ σημαντικό, κάτι εξαιρετικά αναγκαίο.
Το θέμα βέβαια είναι πως δεν μου έστειλε οδηγίες, δεν μου λέει που να πάω να ψηφίσω, στην εκκλησία, σε καφετέρια, σε περίπτερο, στο "ΟΟΟ".
Είναι πραγματικά άδικο, να με καλούν οι άνθρωποι στην ανάγκη τους και να μην μου λένε που να πάω.
Πάλι όμως εγώ ο αδαής φταίω, έπρεπε να ξέρω, να γνωρίζω .... τώρα τι απόγνωση, μόνη και αποκλεισμένη από τα ΜΜΕ η κόρη ... την σκέπτομαι και είμαι τόσο στενοχωρημένος και προβληματισμένος.
Τι θα απογίνουμε χωρίς τον "καλό κόσμο", χωρίς τη Ντόρα και τη Ν.Δ.; που πηγαίνει η χώρα μας;
Εδώ βέβαια δεν ξέρω που να πάω να ψηφίσω ... .
Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Βοηθήστε με, σας παρακαλώ !!!
Τι τους συμβαίνει; μήπως έμεινε ο μπαμπάς από αίμα ; να δώσω το δικό μου
Μήπως η Ντόρα δεν πλήρωσε τον λογαριασμό και έμεινε από ρεύμα; να το πληρώσω εγώ, τόσα χρόνια τους το πλήρωνα ... .
Επιτέλους βοηθήστε με γιατί είμαι σε πλήρη απόγνωση !!!
Κοντεύω να τρελλαθώ από την βλακεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΝΤΟΡΑ : ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟΥΣ (και όπου πιάσει)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο ΣΑΜΑΡΑΣ, Η ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΔΥΣΜΟΙΡΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
» Ακόμα και αν θέλαμε να δουλεύαμε περισσότερο...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: