ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

Study English
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

WOWZIO

 

 ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Πήγαινε κάτω 
+5
STELLA
Perkos G
Giannis Angelou
Σωτηρόπουλος Σπύρος
DimKaramitsas
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 1:14 pm

Και επειδή η μέρα το επιτάσσει.....

Ψωμί - Παιδεία - Ελευθερία !!!!!

Τα κυρίαρχα συνθήματα του Πολυτεχνείου, που και σήμερα αποτελούν ζητούμενα για τον λαό μας!!!!

Προσωπικά, εάν ανήκα στο πολιτικό προσωπικό της χώρας, θα ντρεπόμουν εξαιρετικά να καταθέτω στεφάνια και παράτες σε ένα γεγονός που συνέβη τόσα χρόνια πίσω με τέτοια συνθήματα που ακόμα δέν έχουν βρεί την πραγμάτωσή τους.

Οπως και να το κάνουμε, έχουν μεγάλη ευθύνη οι Πολιτικοί γι αυτό, όπως μεγαλύτερη ευθύνη έχουν που, κυβερνώντας, κάνουν ότι περνάει απο το χέρι τους για να μήν υπάρχει ούτε ψωμί για όλους, ούτε παιδεία, ούτε και ελευθερία!

Μου γυρνάνε τα άντερα ανάποδα βλέποντας τις καταθέσεις στεφάνων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas





ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 2:15 pm

Μην ξεχνάμε ότι σήμερα κυβερνά το χρονικά ίσο της "γενιάς του Πολυτεχνείου", η γενιά σου Πούπα είναι στην εξουσία.
Τα παραδείγματα κάποιων την ίδιας γενιάς, που πέρασαν από θέσεις εξουσίας δεν θα έλεγα ότι είναι τα καλύτερα.
Και για να μην τα θέτω με θέματα γενιάς, διότι οι περισσότερες γενιές θα είχαν αντίστοιχη αντίδραση, έτυχε σε αυτή την γενιά, που ήταν πολιτικοποιημένη σε μεγάλο βαθμό και συγκεκριμένα σε ένα τμήμα της να βρεθεί απέναντι σε ένα άλλο τμήμα της ίδιας γενιάς και των προηγούμενων γενιών που ήταν άκρως φασιστικό σε όλες τις εκδοχές του.
Ο αγώνας του Πολυτεχνείου δεν αφορά την δεξιά και την ακροδεξιά ως αγώνας, αλλά ως αιτία που τον προκάλεσε.
Ο αγώνας του Πολυτεχνείου δεν ήταν επανάσταση γιατί ο λαός δεν ξεσηκώθηκε μαζί της.
Ο αγώνας του Πολυτεχνείου δεν έριξε την χούντα, απλά κατέδειξε την ακρότητα του φασισμού της.
Ο αγώνας του Πολυτεχνείου ήταν ο αγώνας μιας κοινωνικής μειοψηφίας που αντιστάθηκε και αγωνίστηκε θαρραλέα και άοπλη, απέναντι στα οπλισμένα και ύπουλα θεριά της τότε φασιστικής εξουσιάς.
Είναι ο αγώνας μιας μειοψηφίας που θέλησε να ανασάνει ... .
Βλέπω χιλιάδες αστυνομικούς να συγκεντρώνονται για την πορεία. Χιλιάδες ένστολους που η παρουσία τους και μόνο είναι πρόκληση για την σύγχρονη
υποτιμημένη και καταπιεσμένη νέα γενιά.
Αν η ελευθερία είναι κάτι που νοιώθει ο καθένας με τον δικό του τρόπο, το ψωμί και η παιδεία είναι αξίες αντικειμενικές και εξακολουθούν να λείπουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 8:09 pm

Κανένας που θέλει να λέγεται μάχιμος η μαχητής δεν πρέπει να απογοητεύεται. Για εμάς από ενα σημείο και πέρα ήταν και είναι αναμενόμενο ο,τι θα δούμε από τη νέα σημερινή «προοδευτική» κυβέρνηση.

Προεκλογικά η μόνιμη επωδός μας ηταν «να φύγει η χειρότερη η πιο άχρηστη κυβέρνηση της μεταπολίτευσης». Θέλαμε να αισιοδοξούμε, ότι μετά κάτι μπορεί να πάει καλύτερα. Κι αν δεν περπατάει η κυβέρνηση , κι αν νωρίτερα από ότι περιμέναμε βλέπουμε να ξεφουσκώνουν οι προσδοκίες του απλού κόσμου, αυτό σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μας πτοεί.

Κάπου το έχω γράψει : Οσο είμαστε στην αντιπολίτευση νοιώθουμε την ανάγκη η τη φωνή μας να ανεβαίνουν, να γκρινιάζουμε, να απαιτούμε να βλέπουμε τα πάντα με αυστηρά κριτικό μάτι. Όταν είναι στα πράγματα το κόμμα μας χαλαρώνουμε λες κι εδώ τελείωσε ο αγώνας μας, η περιμένοντας από «αύριο» να καθορίσουμε την κριτική μας και να περιμένουμε να κυλίσουν οι 100 η οι 200 πρώτες μέρες.

Αποψη ο καθένας μας μπορεί να έχει από σήμερα και υπάρχουν πολλά σημεία εστίασης της κριτικής μας. Το αν θέλει η όχι να μιλάει φυσικά και είναι δικό του θέμα. Η σιωπή είναι δεκτή και παραδεκτή όταν υπάρχουν τόσες ασχολίες στην προσωπική μας ζωή που δεν μας επιτρέπουν να γράψουμε έστω κι ένα σχολιάκι (αυτό όμως προσωρινά) και σε καμιά άλλη περίπτωση.

Οποιος λοιπόν αισθάνεται απογοητευμένος ας το καταθέσει γιατί θέση πρέπει να παίρνουμε καθημερινά για όσα συμβαίνουν γύρω μας. Είναι χρέος μας , ευθύνη μας να μη χαιδεύουμε αυτιά γιατί αλλιώς κινδυνεύουμε να γίνουμε μέρος του συστήματος και συνυπεύθυνοι της κατρακύλας μας. Δεν θα ωφελεί σε τίποτε να τους τα ξαναπούμε μαζεμένα, όταν θα ξαναγίνουμε αντιπολίτευση και θα έχει μαζευτεί το «κάθε καρυδιάς καρύδι» πάνω από την «πεσούσα δρύ» να ξαναλέει το κοντό του και το μακρύ του.

Σαν λίγοι που μείναμε πρέπει να δώσουμε αυτό το στίγμα, της άκαμπτης και σκληρής κριτικής μας σε όσους σκόπιμα η αλόγιστα θέλουν να μας απογοητεύσουν .

Προσωπικά δεν νοιώθω απογοητευμένος ,ζοχαδιασμένος είμαι με ό,τι βλέπω και γιαυτό είχα ξεκινήσει από νωρίς τη γκρίνια. Αυτό όμως με έχει πεισματώσει περισσότερο

Για την απουσία μου ζητώ την κατανόηση σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makfor

makfor



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 8:43 pm

indymedia τελος ?

κατι ακουσα για μυνησα κατα πρυτανη κλτπ γιατι η σελιδα βρισκεται ΕΝΤΟΣ των τειχων του πολυτεχνειου ... δεν ξερω τι "ρολο" παιζει ή επαιζε το indy , οτι ρολο και να ειχε ομως η φυμωση δεν ειναι ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης...

ειδωμεν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 8:54 pm

Ολοι βρισκόμαστε μπροστά σε πράγματα που θεωρούμε πολλές φορές αδιέξοδα.
Με την θεωρητική και πρακτική δουλειά που έχει γίνει μεταξύ κάποιων που μετέχουν στο φόρουμ και την επιρροή που άσκησαν στην πολιτική του ΠΑ.ΣΟ.Κ. στην διετία 2007-2009 θα περίμενε κανείς, να αρχίσουν να εφαρμόζονται (εις τέρψη και αγαλλίασή μας) κάποια πράγματα.
Φευ !
Φρούδες αποδείχθηκαν οι ελπίδες και οι στροφές 180ο και οι μεταστροφές της πολιτικής δίνουν και παίρνουν.
Το χειρότερο είναι ότι η κυβέρνηση μέσα σε 20 ημέρες έχασε την φρεσκάδα της, στελεχώθηκε με πολλή μούχλα και πολιτική μετριότητα, με ανθρώπους που τα τρια κύρια χαρακτηριστικά τους είναι η έλλειψη σοσιαλιστικής πολιτικής σκέψης και κατεύθυνσης, η κατοχή τίτλων σπουδών και η μέτρια ως ελάχιστη παρουσία στους κοινωνικούς αγώνες και αγωνίες.
Ουσιαστικά όμως, αυτή η κυβέρνηση, αυτού του ΠΑ.ΣΟ.Κ., στα πρώτα της βήματα δεν κάνει τίποτα μη αναμενόμενο από τον πολίτη που κρίνει πολιτικά. Με ελαφρυντικό τα όσα παρέλαβε, η κυβέρνηση αυτή κινείται στην διαχεριστική λογική του συστήματος, φέρνοντας απλώς μικροβελτιώσεις στην καθαρά αστική δομή και λειτουργία (και μάλιστα με σημαντικές εκπτώσεις ή διαφοροποιήσεις από τα "αυτονόητα") και όχι τομές.
Πολύ φοβάμαι ότι μετά από ένα εξάμηνο θα έχει περιπέσει σε πλήρη διαχειριστική λογική και τακτικές, που θα είναι καταστροφικές για την κοινωνία μας.
Ο ρόλος μας είναι σαφής : δεν πρέπει να σταματήσουμε να παράγουμε και να πιέζουμε για τις λύσεις ουσίας και τις ουσιαστικές τομές.
Για τα υπόλοιπα θα έλθει η ώρα.




πριν τις εκλογές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤρι Νοε 17, 2009 9:11 pm

H ιστορία με το Indymedia είναι παλιά και ξεκινά τις ημέρες του Δεκέμβρη του 2008 ... .
Πράγματι υποστηρίζεται (και δεν έχει διαψευστεί) ότι εκπέμπει από server του Ε.Μ.Π. .
Το ζήτημα είναι : το περιλαμβάνει η ακαδημαϊκή ελευθερία και το άσυλο ή όχι.
Εκεί να σας δω εισαγγελείς, δικαστές και πολιτικοί δημοκράτες μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 8:46 am

Καλημερα
Οσο ειμαι <ζωντανο> δεν θα σταματησω να ελπιζω,αν και πιστευω οτι δεν εχει νοημα σε αυτη την ζωη....σε μια αλλη ισως.
Δεν ειμαι καθολου απογοητευμενος γιατι δεν ημουν ποτε Κολλημενος αλλα απεναντιας Ψαγμενος!!!!
Ημουν τοσο Ψαγμενος και Υποψιασμενος μεχρι παρεξηγησεως!!!

Και κατι τελευταιο για την χωρα μου
Λεφτα υπαρχουν ελεγε ο Γιωργος,λεφτα υπαρχουν λεω και εγω,με μια διαφορα οτι ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ <ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ>!!!!! ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΑΡΑΔΕΣ ΜΟΥ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 10:13 am

Σήμερα σε ένα από τα πρωϊνά είδα την Φώφη. Πρέπει να μας διαβάζει ... .
Θα τα γράψω λοιπόν χοντρά : To dialogospasok λειτούργησε σαν ένα μοναδικό πολιτικό εργαστήριο. Το μοναδικό που υπήρξε στην χώρα τα τελευταία 30 χρόνια και μάλιστα λειτούργησε άμεσα δημοκρατικά, ζυμώνοντας απόψεις από την κοινωνία την ίδια και αντιθέσεις και καταλήγοντας σε προτάσεις, που όμοιές τους και τόσο συγκροτημένες και δουλεμένες δεν έχει κανένα πολιτικό κόμμα.
Τις προτάσεις αυτές συχνά - πυκνά τις μετέφερα με e-mails στον σημερινό πρωθυπουργό, φροντίζοντας να υπερτονίζω όσες είχαν δημιουργηθεί μέσα από συλλογική προσπάθεια.
Βλέπαμε σε όλη αυτή την περίοδο τις πολιτικές του ΠΑ.ΣΟ.Κ. και κυρίως του προέδρου να αλλάζουν και να συνταυτίζονται με τις προτάσεις μας και απορούσαν κάποιοι και κάποιες για το πώς. Ετσι γινόταν ... .
Το εργαστήρι ξεπέρασε τον δημιουργό του και εννοώ όλο το "κομματικό καθεστώς του ΠΑΣΟΚ". Αυτό όπως αντιλαμβάνεστε είναι λίαν επικίνδυνο όταν έχουμε να κάνουμε με ατομιστές μέτριους "πολιτικούς".
Το εργαστήρι αυτό κατέληξε σε πλήρη απαξίωση όταν ο "τρελός" ανακάλυψε ότι ούτε η τρέλα του περνάει, ούτε ο εγωισμός του και έλαβε εντολή από το υπόγειο σιχαμένο ΠΑ.ΣΟ.Κ. που τον προσεταιρίστηκε να το διαλύσει, χτυπώντας κατά τρόπο άθλιο, βάναυσο και χωρίς όρια όλους όσους παράγαμε πολιτική. Το ίδιο σιχαμένο ΠΑ.ΣΟ.Κ. (εννοώ τα ίδια πρόσωπα και όχι την πολιτική ιδεολογία) εκνευρίστηκε με τις θέσεις κάποιων υπέρ την αποχής και αποφάσισε να το κλείσει. Αποφάσισε ότι η δημοκρατία και οι ιδέες είναι καλές όσο δεν τους θίγουν ... .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 10:20 am

Ακόμα και εμένα με έκαναν οι "αγαπητοί ΠΑΣΟΚοι" να σκεφτώ ατομικιστικά.
Δεν εννοώ προς ίδιον όφελος, αλλά κάτι εντελώς βαθύτερο και διαφορετικό.
Ασχολήθηκαν κάποιοι με την προσωπική μου απαξίωση και απόρριψη. Αυτό που είδατε να διαδραματίζεται από τον Κανελλόπουλο, ήταν η ίδια γραμμή και η ίδια εντολή. Θα αναφερθώ σε δύο προτάσεις που ήλθαν από τον πρόεδρο για επαφή με συνεργάτες του, στις οποίες προσήλθα και παρά την άριστη επικοινωνία και τις προτάσεις τους για επέκταση και παγίωση δεν προχώρησαν. Φυσικά δεν χτύπησα καμία πόρτα, ούτε τους όχλησα προκειμένου να πράξουν όσα οι ίδιοι είπαν. Ακολούθησαν δύο προτάσεις απο τρίτους, στις οποίες καταπείστηκα από τρίτους φίλους μου και ταυτόχρονα στελέχη του ΠΑ.ΣΟ.Κ., να δώσω τη συναίνεσή μου στην πρωτοβουλία τους (παρά τις έντονες επιφυλάξεις μου). Με πρότειναν ως υποψήφιο βουλευτή και εσχάτως ως γενικό γραμματέα καταναλωτή. Μετά χαράς μου είδα και τις δύο προτάσεις να αγνοούνται κυριολεκτικά.
Αυτό ήταν που με έκανε κάποιες στιγμές να δω το ζήτημα ατομικιστικά, με την έννοια της προσβολής την οποία δέχθηκα και της προσωπικής πικρίας για την απαξίωση και την αγνωμοσύνη. Δεν είμαι ατομιστής και όλες αυτές οι σκέψεις δημιούργησαν μέσα μου μια τεράστια διαδικασία κατάθλιπτικού περιεχομένου και αυτοαπαξίωσης. Με ενόχλησε το γεγονός ότι έφτασα στο σημείο έστω και έτσι να σκεφτώ τον εαυτό μου πέρα από το σύνολο. Οχι ως "υποψήφιος" - υποψήφιος, αλλά ως θιγείς προσωπικά και κατ' ουσία αμυνόμενος έναντι της προσβολής.
Για αυτό σταμάτησα να γράφω παραγωγικά, αφού κάποιοι λειτουργούν με αγνωμοσύνη.
Βλέπεται ότι οι "επιρροές" σταμάτησαν και κάποιοι ψάχνονται και ψάχνουν ... . Εγκαταλήφθηκαν οι ιδέες και οι θέσεις που έφεραν το ΠΑ.ΣΟ.Κ. στην εξουσία και ξεκίνησε η στείρα διαχειριστικότητα και ο κυβερνητισμός. Υπήρχαν, αλλά ο πρόεδρος και το περιβάλλον του έδινε άλλες γραμμές ... . Τώρα σωπαίνω (σχεδόν) για να εκθέσω.
Για αυτό δεν γράφω ή καλύτερα δεν δημοσιεύω κείμενα πραγματικά παραγωγικά, αλλά τους αφήνω να κάνουν τα λάθη, για να επέμβει μετά ο καταγγελτικός λόγος.
Δεν υπερασπίζομαι τον εαυτό μου, υπερασπίζομαι τις ιδέες μου και τις ιδέες μας, αυτό που είμαστε, αυτό που εκμεταλλεύτηκαν και το απαξίωσαν.
Για αυτό δεν ασχολούμαι με την οικονομία τόσο καιρό με προτάσεις, ουτέ με την δημοκρατία, ούτε με τον σοσιαλισμό.
Δεν έχω τίποτα να τους δώσω για να τους ξελασπώσω. Αυτός είναι ο εγωισμός που με διακατέχει τόσο καιρό (αλλά και αυτός δεν έχει ατομικιστικά ή ωφελιμιστικά κριτήρια).
Δεν θα το κάνω γιατί δεν τους εμπιστεύομαι, γιατί αποδείχθηκαν ανάξιοι εμπιστοσύνης και αρωγής και κυρίως διότι δείχνουν ικανοί να καταστρέψουν όσα παραγάγαμε, να αποδείξουν ότι αυτά είναι ανεφάρμοστα λόγια και απάτες, που ειπώθηκαν μόνο για να κερδίσουν την εμπιστοσύνη του λαού μας και να τους ψηφίσει.
Μέχρι να αποφασίσουμε για το σχήμα, για το όχημα που θα θωρακίσει και θα γίνει ο φορέας των ιδεών μας, καμία άμεση συνδρομή δεν θα παράσχω σε όσους αποδεικνύονται ατομιστές, ψευδοαριστεροί κλπ. και κυρίως επικίνδυνοι για όσα παράγουμε και κουβαλάμε μέσα μας.
Κάποια ελάχιστα θα τα γράφω εδώ για εσάς και για εμάς, τα υπόλοιπα έχουμε την ευθύνη να τα προφυλάξουμε από τους "βάρβαρους".


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DimKaramitsas στις Τετ Νοε 18, 2009 10:49 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 10:34 am

Σιγά μήν απολογηθούμε, όσοι υποστηρίξαμε την ψήφο στο ΠΑ.ΣΟ.Κ. !!!!!!!!!!

Και γιατί παρακαλώ ?

Γιατί εάν δέν υποστηρίζαμε το ΠΑ.ΣΟ.Κ. θάβγαινε η Ν.Δημοκρατία (πάντως ο φούφουτος δέν θάβγαινε γιατί δέν υπήρχε).

Γιατί εάν σήμερα ήταν κυβέρνηση η νουδούλα θάκανε τα ίδια και χειρότερα. Και απο κάτω ένας ολόκληρος λαός θα βογκούσε και θα μουτζωνόταν επειδή θά είχε την εντύπωση πώς άν έβγαινε το ΠΑ.ΣΟ.Κ. τα πράγματα θάταν καλύτερα.

Ε, όχι δέν απολογούμαστε επειδή πιστέψαμε ότι μπορούσε κάτι καλύτερο να γίνει (έτσι είμαστε εμείς οι ελπίζοντες αδαείς)

Δέν απολογούμαστε επειδή πιστέψαμε ότι δέν μπορούμε να κάνουμε ούτε μισό βήμα μπροστά χωρίς νάχουμε τελειώσει με την ελπίδα που λεγόταν ΠΑ.ΣΟ.Κ..

Δέν απολογούμαστε επειδή δέν είμασταν μάντεις να ξέρουμε εκ των προτέρων ότι το ΠΑ.ΣΟ.Κ. θα αποτύχει απο χέρι.

Δέν απολογούμαστε επειδή δέν υπήρξε ούτε για δείγμα ο άλλος κομματικός φορέας που υποτίθεται ότι θα έβγαζε το λαό μας απο το αδιέξοδο.

Και τέλος δέν απολογούμαστε επειδή θεωρούμε ότι τα βήματα πρέπει να γίνονται σταθερά και μικρά μπροστά και όχι να γίνονται άλματα στο κενό.

Ας μου υποδείξει κάποιος ποιό ήταν το κόμμα εκείνο που θάπρεπε να ψηφιστεί απο τον ελληνικό λαό σε αντίθεση με το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και τότε εγώ θα κάνω δημόσιο χαρακίρι για την υποστήριξή μου σε αυτό.

Η κριτική στην κυβέρνηση γίνεται καθημερινά και σε όποια επίπεδα βρίσκεται και κινείται ο καθένας. Η απογοήτευση είναι δεδομένη και ανθρώπινη και αισθάνομαι περήφανη που την έχω,γιατί αποδεικνύεται έτσι ότι είμαι άνθρωπος που ελπίζει, αισθάνεται, δέν έχει μαντικές ικανότητες και δέν συμβιβάζεται ούτε κολλάει σε κανένα κόμμα. Είμαι δηλαδή εκατό τα εκατό ότι είναι και ο μέσος Ελληνας. Τούς μάντεις, τους επαίοντες, τους ξερόλες και τους «σας τάλεγα εγώ» σας τους χαρίζω.....

Οσο για το κλείσιμο του ΔΙΑΛΟΓΟΣ-ΠΑ.ΣΟ.Κ. νομίζω ότι έχουμε τοποθετηθεί όλοι επαρκώς και ουσιαστικά. Εάν κλείσαν το ΔΙΑΛΟΓΟΣ επειδή υψώθηκαν φωνές υπέρ της αποχής στις Ευρωεκλογές είναι τουλάχιστον αδαείς (για να μήν πώ τίποτα χειρότερο). Υπήρξαν και φωνές κατά της αποχής και υπήρξαν επόμενα και συγκρούσεις....
Αλλά έτσι γίνεται η πολιτική ζύμωση : Θέση – αντίθεση – σύγκρουση και τελικά επέρχεται η σύνθεση.
Την άποψή μου για το κλείσιμο την ξέρετε και μονολεκτικά συνοψίζεται ότι δέν επιθυμούσαν την πολιτική ζύμωση, γιατί ξέρανε καλά ότι οι πρώτοι που θα μπαίναν στο πολιτικό χωνευτήρι θάταν αυτοί, οι καρέκλες τους και η έλλειψη πολιτικοιδεολογικού στίγματος που τους διακρίνει.
Το κλείσιμό του, το ΠΑ.ΣΟ.Κ. θα το πληρώσει ακριβά, όπως ακριβά θα πληρώσει και την σούπα που δημιούργησε στη θέση ενός κόμματος που κάποτε υπήρξε μεγάλο πολιτικό και ιδεολογικό εργαστήρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 10:59 am

Πούπα, κανείς δεν πρέπει να απολογείται. Απλά πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Φέρουμε το βάρος της ευθύνης για τις ιδέες που παραγάγαμε εκφράζοντας τον εαυτό μας και την κοινωνία μας. Δίνοντας λύσεις, πραγματικές, ουσιώδεις, πρακτικές και εφαρμοστέες.

Συγκροτήσαμε την άλλη άποψη, την άλλη πρόταση, την άλλη οργανωτική δομή, αυτή που λείπει από όλο τον πλανήτη.
Πλέον, για τον καθένα μας δεν υπάρχει μόνο η κριτική, αλλά και η δυνατότητα παραγωγής πολιτικών προτάσεων με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και αρχές. Και τούτο γίνεται αυτόματα, χωρίς πολύ κόπο.
Απλά δεν έχουμε το δικαίωμα να "πουλάμε" τις ιδέες μας και τις πολιτικές μας. Ο ελληνικός λαός τις έχει ανάγκη για να τον βγάλουν από τα αδιέξοδα της βαρβαρότητας και της υποτέλειας.
Εχουμε τουλάχιστον την ευθύνη των διαχειριστών των λύσεων και πρέπει να κινηθούμε προσεκτικά, αφού οι "συντροφοι" αποδεικνύονται "βάρβαροι" (αντε μην πετάξω κανένα Καβάφη).
Πρέπει να δούμε το ζήτημα της προστασίας τους και το ζήτημα της εφαρμογής τους.
Δεν βλέπω κάτι άλλο που να μπορεί να γίνει μέσα από αυτό το ΠΑ.ΣΟ.Κ., εκτός εάν αναγκαστεί από τα πράγματα.
Αλλά πείτε μου, εάν συμβεί κάτι τέτοιο, αυτό θα είναι ειλικρινές ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 11:05 am

Κατέβασα την πρόταση για τα ασφαλιστικά ταμεία, όπως την είχαμε φτιάξει τότε ... . Ο πρόεδρος του ΠΑ.ΣΟ.Κ. την έλαβε άμεσα και ψάξτε στα πρακτικά της Βουλής να δείτε τι ακριβώς είπε μερικές ημέρες μετά στην Βουλή για το θέμα. Για ψάξτε ... έτσι, επειδή το έφερε η κουβέντα ... .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 11:19 am

Δημήτρη, για το προηγούμενο μήνυμά σου (το οποίο και ολοκληρωσες μετά το δικό μου) συμφωνώ και επαυξάνω : Πράγματι ΔΕΝ πρέπει να βοηθηθεί κανένας απο την κυβέρνηση απο κανένα κείμενο κανενός!!!! Υποτίθεται ότι σύμφωνα με τις επιλογές και τις θεωρίες τους περί "ειδικών με βαρύγδουπα πτυχία" και γνωρίζουν και ξέρουν τί πρέπει να κάνουν.....Τα αποτελέσματα αυτής της γνώσης τους θα τα πληρώσουν μόνοι τους στο εγγύς μέλλον (χωρίς βεβαίως να παραγνωρίζω ότι μαζί τους θα τα πληρώσει και ο ελληνικός λαός, δυστυχώς).

Απο την άλλη πλευρά διαφωνώ να μήν δημοσιεύεις τις ιδέες και τις προτάσεις σου (όχι μόνον εσύ αλλά και όποιος άλλος).
ΠΡΟΣΟΧΗ : Γράφω δημοσιεύεις και όχι γνωστοποιείς με προσωπική επαφή ή μέιλ στον Παπανδρέου ή όποιον άλλον. Γιατί όταν δημοσιεύεις κάτι, κανείς δέν μπορεί να σου κλέψει την ιδέα σου, και εάν την υλοποιήσει αυτό θα σημαίνει ότι αναγνωρίζει το ορθόν της ιδέας απο τη μιά και απο την άλλη σε καμιά περίπτωση δέν θεωρείται παραγωγός αυτής της ιδέας αλλά κλεφτρόνι της.

Οι όποιες ιδέες και όποιες προτάσεις πρέπει να τίθενται σε κοινή δημόσια θέα και ζύμωση γιατί μόνο έτσι προχωράμε μπροστά.
Αποψή μου, βεβαίως-βεβαίως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 11:51 am

Ορθά γράφεις, βεβαίως - βεβαίως, απλά θα είμαι "προσεκτικός" (σου έστειλα και ένα e-mail).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 12:19 pm

Σόρυ για την καθυστέρηση της απάντησης αλλά με πήρε τηλέφωνο ο "ασυμβίβαστος".......

Τα μέιλ τα λαμβάνω όλα (μήν ανησυχείς) και τα διαβάζω όλα......

Κόψε εδώ και τώρα τις προσωπικές επαφές.......

Συνέχισε να ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙΣ τις προτάσεις, αναλύσεις και ιδέες σου!

Η ζύμωση γίνεται και θα αποδόσει καρπούς την κατάλληλη ιστορική στιγμή....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 12:23 pm

ποιος ??......ο Γιωργος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 4:49 pm

Παρόντα μέλη : Δημήτρης, Γιάννης και Πούπα.

Μέχρι εδώ καλά.

Αυτή η μηχανή αναζήτησης που όποτε μπώ την βλέπω να φιγουράρει με την παρουσία της, ποιός στο διάολο είναι ????????

Τόσο δύσκολο είναι να δώσεις ένα ψευδώνυμο και να πείς ότι μ.....κία θέλεις ?????

Είμαι περίεργη να δώ εάν επι μιά βδομάδα δέν γράψει κανείς μας τίποτε θα εξακολουθήσει να είναι παρούσα η μηχανή ή θα την κάνει με ελαφρά ??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 5:09 pm

....ειναι απο τα κεντρικα καταστηματα του Κωτσοβολου!!!! χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perkos G





ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΤετ Νοε 18, 2009 7:58 pm

Την προσωπική μου γνώμη την κατέθεσα εκτενώς στην προηγούμενη σελίδα. Ούτε απογοητεύομαι , ούτε απολογούμαι. Απλά είμαι πολύ εκνευρισμένος με ο,τι βλέπω να διαδραματίζεται και προς τα πού θέλουν να το πάνε το καράβι.

Προσωπικά ίσως να μου κάνει και καλό γιατί με πεισματώνει και δεν με χαλαρώνει.

Εμείς σύντροφοι σαν να μην έχει αλλάξει τίποτε (που δεν άλλαξε βέβαια οπως ίσως θα περιμέναμε) θα συνεχίσουμε οπως τον παλιό καλό καιρό να καταθέτουμε τις απόψεις μας , τις ιδέες μας, θα κάνουμε τον αγώνα μας οπως νομίζει ο καθένας μας και οπως εχουμε μάθει και συνηθίσει.

Αν θέλουν ας μας αντιγράφουν , ας μας ακούνε η ας μας αγνοούν, ας κάνουν οτι θέλουν . Δεν κάνουμε εμείς , δεν μπορούμε να συγχρωτισθούμε με τους "πολυπτυχιούχους" , δεν γίνεται να κάνουμε διάλογο και να μας καταλάβουν, δεν μπορούμε να γίνουμε μέρος αυτού του νοσηρού πολιτικού συστήματος, θα μολυνθούμε χωρίς να το καταλάβουμε. Μπορούμε ομως να συνεχίσουμε.

Καλύτερα λοιπόν έτσι και μακρυά απο τους κακούς αντιγραφείς και κλέπτες ιδεών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 11:41 am

Επειδή έχει αρχίσει και μου γυρνάει το κεφάλι από τις πρώτες 50 μέρες και δεν θέλω να συγχιστώ λέω να το γυρίσω στο κουτσομπολιό με διάφορα που αλίευσα από το διαδύκτιο και από μαρτυρίες γνωστών.
Ο ένας εκ των διαχειριστών του Antinews Β.Ζ εμφανίζεται όπως και η ιστοσελίδα φανατικός υποστηρικτής του Σαμαρά.
Τα ποστ που ανεβάζει μας πληροφορούν ακόμα και αν ο ...Αντώνης έχει κοιλόπονο.
Εσχάτως σε συγκεντρώσεις του Σαμαρά εμφανίζεται και ο γνωστός Γρυλλάκης , άλλοτε πρωτοπαλλήκαρο του Μητσοτάκη και εκ των των συντονιστών του κυκλώματος υποκλοπών που παρακολουθούσε για λογαριασμό του "επίτιμου" τον Ανδρέα και τον Λαλιώτη.
Ο Β.Ζ. του Antinews έχει δεσμούς φιλίας και στενή σχέση με τον Γρυλλάκη εδώ και πολλά χρόνια.
Ο Β.Ζ. είναι κατ επάγγελμα μάρτυρας κατηγορίας σε δίκες όπως του ΕΛΑ (ο ίδιος ισχυρίζεται ότι είχε πρόσβαση σε αρχεία της ΣΤΑΖΙ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Icon_smile) αλλά και μάρτυρας κατηγορίας στο σκάνδαλο Κοσκωτά!!!!
Ορκισμένος εχθρός του ΠΑ.ΣΟ.Κ. και ψευδομάρτυρας κατά παραγγελία.
Ακόμα και σήμερα όποτε βρίσκει ευκαιρία ανεβάζει διαρκώς ποστ όπου η κατάληξη είναι ότι πίσω από την 17Ν ήταν άνθρωποι του ΠΑ.ΣΟ.Κ. και φίλοι του Ανδρέα...
Ο Β.Ζ. είναι επίσης κολλητός με τον γνωστό αριστερο-τροτσκιστή-διεθνιστη Παπανικολάου του Ρεσάλτο ο οποίος εσχάτως γράφει διθυραμβικά άρθρα υπέρ του πατριώτη Σαμαρά υπό τον βαρύγδουπο τίτλο "Η νέα μεταπολίτευση αρχίζει"...
Σύμφωνα με μαρτυρία φίλου μου εθεάθει να συντρώγει με τον πατέρα Πλεύρη σε εστιατόριο των Αθηνών....
Ο Γρυλλάκης ήταν αυτός που σύμφωνα με μαρτυρίες της εποχής διαχειρίστηκε μυστικά κονδύλια του ΥΠΕΞ επί Σαμαρά προκειμένου να "λαδώσει" τον Γκλιγκόροφ για να κάνει πίσω για το όνομα των Σκοπίων...
Στην εσωκομματική διαμάχη που εξελίσσεται στην ΝΔ η γνωστή δημοσιογράφος Σοφία Βούλτεψη που έχει ταχθεί με την Θεοδώρα Μητσοτάκη απολύθηκε πρόσφατα από το ραδιόφωνο του ΑΝΤ1 επειδή τόλμησε να το αναφέρει.
Η ιστοσελίδα Antinews προεκλογικά έκανε αγώνα υπέρ Καραμανλή φανατικά και ο μικρός αδελφός του Β.Ζ , Ν.Ζ ο οποίος είναι και ραλλίστας έγραφε άρθρα γιατί υποστηρίζει Καραμανλή και όχι Παπανδρέου.
Το αποτέλεσμα είναι να έχει μαζευτεί η σάρα και η μάρα από σχολιαστές στην ιστοσελίδα με επίπεδο συζήτησης facebook και άπειρα υβριστικά σχόλια για το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και τον ΓΑΠ προσωπικά.
Αυτά αγαπητοί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 1:36 pm

αυτα Σπυρο μου αφορουν ενα αλλο σπιτι που δεν προκειται να <νοικιασουμε> ποτε!!!
πες και κατι για το δικο μας σπιτι....πως βλεπεις τους <ιδιοκτητες> και τους <ενοικιαστες>??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 2:24 pm

Παρασκευή, 20 Νοεμβρίου 2009


Α ρε Γιώργο… με καλώδια στο αίμα οι υπουργοί σου



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 70
Παιδιά δείτε με τι καμάρι δίνει ο Παπακωνσταντίνου τον προϋπολογισμό στον πρόεδρο της Βουλής μέσα σε ένα φλασάκι. Α ρε θέλατε δε θέλατε σας έμπασε ο Γιώργος στα γρανάζια της τεχνολογίας. Ε δε γίνεται διαφορετικά, και όπως έχει πει...


και ο Βέγγος «στην εποχή του Τζέιμς Μποντ με Κολοκοτρωναίικους Σουγιάδες;»

Δυστηχως εχει και τσοντα…
ασε που αν τα δουν αυτα στην Λειβαδια πχ θα το νομισουν οτι του δινει εκρηκτικα!!!!
αντε ρε Δανια-κι Ελλαδα!!!!!!
πολυ γρηγορα τρεχεις


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JohnK στις Παρ Νοε 20, 2009 4:15 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 2:55 pm

Τι να πω ρε Γιάννη για το "δικό" μας σπίτι?
Να πω ότι έχουμε καλές προθέσεις αλλά σκοντάφτουν στους τεχνοκράτες υπαλλήλους της οικονομικής ελίτ των Βρυξελλών?
....
Εν πάσει περιπτώσει ας μαζέψουν το μπουρδέλο με δίκαιη κατανομή των βαρών , ας κλείσουν κανένα λαμόγιο στη φυλακή , ας μην υποκύψουν σε πιέσεις νταβατζήδων να παραμυθιαστούμε και μεις που δώσαμε τέτοια μάχη για να κάνουμε τον Γιώργο πρωθυπουργό ότι δεν πήγε τελείως χαμένη...
Τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 3:16 pm

η Ευρωπη Σπυρο ειναι ενα αλλοθι!!!!
ενα αλλοθι για να κρυψουμε της δικες μας πολιτικες επιλογες που φαινετε να ειναι πληρως ταυτισμενες με τις Ευρωπαικες αποφασεις!!!
τοτε τι στο διαλο ΑΛΛΑΓΗ θελω?
τοτε τι στο διαλο πηρα απο τον καθε αλλον 10+
γιατι λεγομαι Σοσιαλιστης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σωτηρόπουλος Σπύρος

Σωτηρόπουλος Σπύρος



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 3:27 pm

Γιάννη μου έπεσε μιά εφημερίδα στα χέρια από τους πιτσιρικάδες μου που μοιράζεται δωρεάν νομίζω.
Βαβυλωνία ονομάζεται.
Γράφει και ο Νίκος ο Στυλόπουλος μέσα.
Ξέρεις που έπεσε το μάτι μου?
"Η ψήφος αν άλλαζε τα πράγματα θα ήταν παράνομη"
Από το βιβλίο του Χάουαρντ Ζιν "Διακυρήξεις ανεξαρτησίας"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΠαρ Νοε 20, 2009 4:01 pm

ελα ντε.....σωστος!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΣαβ Νοε 21, 2009 4:16 pm

H τηλεόραση του 1-1-4 έχει ανεβάσει το τρομερό ντοκυμαντέρ για το Πολυτεχνείο, δείτε το. Εάν δεν το παίζει εκείνη την ώρα, μπορείτε να το παραγγείλετε ... . Πατάτε turn-on και μετά on-demand . Βγάζει την λίστα και το κλικάρετε.
Με διπλό κλικ πάνω στην οθόνη μπορείτε πάντα να μεγαλώσετε την εικόνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ   ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Νοε 22, 2009 12:16 pm

Επιλογων συνεχεια!!!!!

Αλλο ΠΕΠΗ και αλλο ΠΡΕΠΕΙ!!!!!!χαχαχα

magazine », Πολιτική »
Ι-REPORTER

Η Σύμβουλος του Υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη, Αφροδίτη Al Salech, σε παλαιότερη φωτογράφηση της


.fullpost{display:none;}
ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ - Σελίδα 7 49253_44e_AphroditeAlSalex005_123_550lo
Ενα από τα νέα και φρέσκα πρόσωπα που μπήκαν σε κρατικές-κυβερνητικές θέσεις είναι και η ηθοποιός κα Αφροδίτη Al Salech σε θέση ειδικού συμβούλου δίπλα στον υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη Σπ.Βούγια (για θέματα μετανάστευσης). Κατά σύμπτωση μια φωτογράφηση της τον Οκτώβριο του 2001 στο Penthouse σε στυλ "Λάρας Κροφτ"(στην ταινία τον ομώνυμο ρόλο ενσάρκωσε η Αντζελίνα Τζολί με μεγάλη εμπορική επιτυχία) μας ...έδωσε αυτές τις πολύ ωραίες και επιτυχημένες (προφητικές...θα λέγαμε) φωτογραφίες.
Εμείς τις βρήκαμε και εσείς μπορείτε να τις απολαύσετε...
Φυσικά η ίδια είχε δηλώσει ότι της αρέσει το γυμνό και για εμπορικούς λόγους - ηθοποιός ήταν η Αφροδίτη....
Πάντως διατηρεί ένα πολύ καλό "ιστολόγιο" και γνωρίζει άριστα το θέμα της μετανάστευσης στη χώρα μας και φυσικά μπορεί να συμβάλει στην δίκαιη επίλυση του.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JohnK στις Δευ Νοε 23, 2009 9:01 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: