ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
    1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
    Αναζήτηση
     
     

    Αποτελέσματα Αναζήτησης
     
    Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
    ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

    Study English
    ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

    Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

    WOWZIO

     

     ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

    Πήγαινε κάτω 
    +3
    Σωτηρόπουλος Σπύρος
    anemodouras
    DimKaramitsas
    7 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    DimKaramitsas





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 22, 2009 1:15 pm

    Μάκη η λίστα στα αριστερά είναι χρήσιμη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 22, 2009 1:20 pm

    το ξερω για δοκιμη την εβγαλα για να μας πουν τι θελουν Smile γιατι ειναι ο μονος τροπος για να μεγαλωσει ο οφελιμος χωρος των μυνηματων !!!

    θα ετοιμασω οδηγιες για τον ελεγχο της αναλυσης και την αυξηση της

    θα επαναφερω την στηλη σε λιγο
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Αυγ 06, 2009 6:12 pm

    ti egine re paidia ?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Αυγ 10, 2009 8:48 pm

    Για φρόντισε Μάκη.
    Είδα μας ξαναέβαλαν και διαφήμιση !!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Σεπ 16, 2009 1:24 pm

    Πρόσθεσα στην αριστερή στήλη ένα ειδησεογραφικό (PALO) με ροή δημοσιεύσεων και ένα εορτολόγιο - ημερολόγιο. Να βάλουμε και μερικά blogs και άλλα και να βρούμε και κώδικα για το δικό μας.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Σεπ 16, 2009 2:04 pm

    το ειδα και προσπαθησα να προσθεσω αλλα Rss αλλα δεν το καταφερα ... (το συγκεκριμενο χρησιμοποιει καποιο προγραμμα που το φορτωνει απο την σελιδα τους και ετσι φερνει τα δεδομενα, ομοια και τα RSS θελουν ενα προγραμμα που αναλαμβανει την ροη των στοιχειων αλλα δεν μπορεσα να βρω καποιο που να δουλευει εντος του φορουμ γιατι δεν μου δινει την δυνατοτητα το ιδιο το φορουμ για προσθηκη προγραμματων !!!) θα το ψαξω κιαλλο ομως και θα σου πω ...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Σεπ 16, 2009 2:08 pm

    Ψάχνουμε για widgets
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Σεπ 16, 2009 3:10 pm

    ναι , αλλα εαν εκανες edit στο PALO θα ειδες οτι εχει καποιες εντολες , παρομοιες εβαλα και εγω αλλα δεν παιζει γιατι θελει και εαν προγραμμα που το φορουμ ειτε δεν το εχει είτε δεν ξερω πως να το ενεργοποιησω ή χρησιμοποιησω , εχω στειλει μυνημα και σε κανα δυο φιλους να μου πουν πως μπορω να βαλω RSS μεσω HTML (δηλαδη χωρις προγραμμα)

    θα το παλεψουμε , παντως εαν πεσεις σε κανενα φορουμ του forumotion.com που εχει RSS απο αλλα σιτε , πες να το το κοιταξω μπας και βγαλω ακρη...

    καλο απογευμα δημητρη (τελος για σημερα , εκλεισε το 8ωρο χαχαχα)
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Σεπ 21, 2009 11:34 am

    Μάκη και όσοι διαχειρίζεστε την λειτουργία του φόρουμ, μερικές παρατηρήσεις :

    1.
    Στο GALERY οι λεζάντες των φωτογραφιών έχουν ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτι. Οχι ότι έχει καμία ιδιαίτερη σημασία αλλά όπως και να το κάνουμε ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.

    2.
    Με το που μπαίνει κάποιος στο ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΔΙΑΛΟΓΟ βρίσκεται στο ΠΟΡΤΑΛ, όπου υπάρχουν ανηρτημένες θεματικές του παρελθόντος και που έχουν ουσιαστικά κλείσει ώς συζήτηση.
    Αντίθετα υπάρχουν τα τρέχοντα θέματα σε τρέιλερ (άς το πώ έτσι) και κάποιος που δέν είναι καθημερινός επισκέπτης ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ να διαπιστώσει ότι το φόρουμ δέν είναι "νεκρό" και εξακολουθεί να συζητά.
    Κατά την γνώμη μου, η σελίδα του ΠΟΡΤΑΛ (που είναι και η μόστρα του φόρουμ) πρέπει να είναι ανανεωμένη καθημερινά.

    Κάντε κάτι γι αυτά τα θέματα.....
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Σεπ 21, 2009 2:39 pm

    Σωστό, Μάκη εάν μπορείς κάνε κάτι τεχνικά για την ανανέωση του πόρταλ, εγώ δεν ξέρω πως ... .
    Οι φωτογραφίες δεν είναι δικές μου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Σεπ 21, 2009 3:19 pm

    οποιος εβαλε φωτο , μπορει να κανει εναν ελεγχο για τις περιγραφες , οποιος δεν ξερει πως ας μου πει (εγω θα ριξω μια ματια τις δικες μου και σε ολες μολις βρω χρονο)

    οσο αφορα το πορταλ , αφαιρεσα το module news καθως ηταν λαθος , εμφανιζε μονο το θεμα και το πρωτο μυνημα ή το θεμα και την ημ/νια δημιουργια , ετσι εδεινε λαθος εντυπωση ...

    θα τα ξαναδω μολις βρω χρονο γιατι εχω τρεξιματα με την δουλεια

    τα λεμε
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Perkos G





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Σεπ 21, 2009 5:17 pm

    Οι ανορθόγραφες φωτο είναι δικές μου.

    Επειδή δεν μπορώ να κάνω κάτι οποιος μπορεί ας τις διορθώσει η εαν θέλει του επιτρέπω και να τις διαγράψει

    Δεν λένε..
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤρι Σεπ 22, 2009 7:19 am

    λενε , αλλα εβαλες τα δειγματα και οχι την κανονικη φωτογραφια Smile

    θα τα διορθωσω με την πρωτη ευκαιρεια
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤρι Σεπ 22, 2009 7:36 am

    Μάκη καλημέρα
    Πως μπαίνουμε στο μενού των φωτό ;
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤρι Σεπ 22, 2009 7:54 am

    καλημερα δημητρη ,

    πατας πανω απο την γραμμη εντολων το GALLERY και μετα την επιλογη ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ που βρισκεται κατω απο το πλαισιο (θα το δεις)

    πριν λιγο εκανα καποιες διορθωσεις
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Σεπ 24, 2009 9:15 am

    Η εξαφάνιση του φόρουμ προφανώς οφείλεται σε κάποιο θέμα του forumotiion.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Νοε 21, 2009 12:03 pm

    Δέχθηκα από φίλους την παραίνεση να αφήσουμε αυτό το φόρουμ και να φτιάξουμε ένα σάιτ. Κανονικά θα έπρεπε να τους έχω τηλεφωνήσει ήδη, αλλά οι ασχολίες μου δεν με άφησαν ακόμα.
    Είναι βέβαιο ότι το φόρουμ χρειάζεται τεχνικές προσθήκες για να μπορεί να μας δίνει μια μεγαλύτερη πληρότητα ενημέρωσης και λειτουργικότητας.
    Ως προς το λειτουργικό κομμάτι δε ξέρω εάν και τι μπορεί να γίνει. Εξαρτάται από τη forumotion και από τις γνώσεις μας. Θα το προσπαθήσω ...
    Ως προς το ενημερωτικό πολλά μπορούν να γίνουν μέσω Links, rss και widgets. Θα παρακαλούσα να ψάξετε με κάποιο ψαχτήρι (π.χ. Google) και να προτείνετε τι θέλετε να προσθέσουμε σε αυτό το φόρουμ.
    Γιατί εξακολουθώ να μιλάω για φόρουμ και όχι για σάιτ ή blog ;
    Εχω την γνώμη ότι το φόρουμ είναι ένα εργαλείο διαλόγου και αυτό είναι που το διακρίνει και το ξεχωρίζει.
    Ισως το φόρουμ μας να είναι το μοναδικό ενεργό πολιτικό φόρουμ της χώρας μας και όχι ένα από τα χιλίαδες blogs μονολόγων ... .
    Απλά πρέπει με κάθε τρόπο να το καταστήσουμε γνωστό και να καλέσουμε και άλλους να μετάσχουν και μέσα από δημοσιεύματα σε blogs.
    Προσωπικά, θα το προσπαθήσω, προσπαθήστε και εσείς.
    Θα ήθελα τις απόψεις σας.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Νοε 21, 2009 2:39 pm

    προχωρα ........με τις ευλογιες του Δια!!!!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Νοε 21, 2009 4:12 pm

    Εκανα μια προσπάθεια με τις ειδήσεις ... και θέλω τις γνώμες σας.
    Κάτω αριστερά μπήκε και μία "τηλεόραση" . Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ των καναλιών.

    Περιμένω απόψεις, παρατηρήσεις, ιδέες.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Perkos G





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Νοε 23, 2009 9:17 pm

    Καλησπέρες,

    Δεν έχω χαθεί και δεν σας ξεχνάω. Σας αγαπάω όλους. Υποχρεώσεις οικογενειακές γαρ

    Αυτη την ένδειξη " Η τοποθεσία web χρειάζεται να εκτελέσει το ακόλουθο πρόσθετο etc" με την απαραίτητη ηχητική ένδειξη """γκλί γκλί γκλόν Very Happy Very Happy " γιατι τη βγάζει μόλις μπαίνουμε μέσα , οταν "κλικάρουμε " η κάνουμε αναζήτηση?

    Μεγάλε μάστορα Μάκη είσαι καλά?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DimKaramitsas

    DimKaramitsas



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Νοε 23, 2009 9:47 pm

    Πάτα πάνω στην μπάρα που εμφανίζεται (Οχι "κάτσε κάτω από την μπάρα) και κάνε λήψη και εκτέλεση του προσθέτου.
    Είναι για να εκτελείται η εφαρμογή του "τύπου".
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Perkos G





    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Νοε 23, 2009 10:16 pm

    Ωραία , την εκτέλεσα τη "συνταγή" γιατρέ μου, κάτω απο μπάρες δεν κάθομαι παρεκτός και είμαι σε διάβαση τρένου !!!

    Δεύτερη απορία: Και γιατί να εκτελείται η εφαρμογή του "τύπου"? Ποία η σκοπιμότης ?

    Τρίτη απορία: Αυτη η εφαρμογή δεν μπορεί να βγαίνει στο μυαλό των υπουργών μας πρίν λάβουν κυβερνητικά μέτρα η αποφάσεις (πριν γίνουν active) , να προλάβουμε τίποτε χειρότερα ?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤρι Νοε 24, 2009 10:08 am

    καλημερα , καλα ειμαι αλλα πνιγμενος στη δουλεια... αποτελεσμα να μπαινω ελαχιστα στο ιντερνετ και στο φορουμ...

    γιωργο , το προγραμμα που βλεπουμε τις σελιδες (browser ή φυλλομετρητης κατα το ηλιθιο-ελληνιστη) εχει καποιους κανονες ασφαλείας ωστε να μη κολαει ιους ευκολα (χωρις αυτο να σημαινει τιποτα απολυτως καθως εχει τοσες τρυπες που το σουρωτηρι για τα μακαρονια φενεται σταγανο!!! ειδικα ο microsoft explorer αυτο το μπλε e !!!!) ετσι οταν σε μια σελιδα υπάρχει καποιο "προγραμμα" (δηλαδη οτιδηποτε δεν ειναι εικονα γραμματα και γραμμουλες , αλλα εχει ανταλαγη δεδομενων πχ ενα βιντεο ή κατι αλλο οπως αυτο με τις ειδησεις και την τιβι που εβαλε ο δημητρης) τοτε επειδη το προγραμμα αυτο αποκτα ΠΡΟΣΒΑΣΗ στον υπολογιστη σου και αρα μπορει να κανει οτι του γουσταρει ... ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ !!!!!!

    τωρα αδεια σε κατι τετοιο μπορει να δωσει εν γνωση του μολις το 1 άντε 10% των χρηστων του ιντερνετ οι υπολοιπο κανουν οτι τους λενε οι 10 ΧΑΧΑΧΑΧΑ αρα πατατω και μη μιλας ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    και για να μη σου αφησω κενα ή φοβους , δεν πρεπει να το παταμε οταν ειναι αμφιβολη ή αγνωστη η πηγη ή το προγραμμα ή η σελιδα που ζηταει την αδεια μας ... αρα για το εν λογω δεν υπαρχει προβλημα , εφοσον το χρησιμοποησε ηδη ο δημητρης (σημερα και εγω) και δεν παρουσιασε κατι παραξενο ...

    τελος μπορεις να το απενεργοποιησεις αλλα δεν θα στο συνιστουσα, αστο ας κανει λιγα γκλιν γκλον , απλα για να σου θυμιζει να προσεχες ΧΑΧΑΧΑ


    τωρα οσο αφορα τους πολιτικους , μακαρι να ειχαν και αυτοι και τα κομματα ενα τετοιο γκλιν γκλον οταν μλκζνται ωστε αυτοι να ερχονται στα ισια τους και εμεις να τους παιρνουν χαμπαρι απο πριν ... δυστυχως τετοιο συστημα δεν εχει αναπτυχθει ακομη ... αν και ειναι στα σκαρια αλλα για αλλη χρηση ...γκουχ γκουχ ...


    καλη σας μερα
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Ιαν 30, 2010 3:26 pm

    οπως λεει και ο τιτλος
    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

    ας συγκεντρωσουμε εδω τι δεν μας αρεσει ωστε να δουμε τι μπορουμε να αλλαξουμε και πως ....

    ξεκιναω εγω με καποια θεματακια

    οσο αφορα το κομματι της ΤV 1-1-4 , παρα του οτι ειναι καλο δημιουργει παραξενες συμπεριφορες στους brosers (internet explorer, firefox,safari) και πιθανον καποιος χρηστης να εγκαταλειπει την προσπαθεια να μπει στο φορουμ καθως πολλες φορες η παραξενη συμπεριφορα συνοδευεται και απο μυνημα λαθους... θα προτεινα να υπαρχει θεμα οπου θα μπει το λινκ και εαν υπαρχει δυνατοτητα να παιζει το καναλι αυτοματα να το βαλουμε εκει ...

    γεννικοτερα η αρχικη σελιδα προτεινω να ειναι οσο ποιο απλη γινεται με οσο το δυνατον λιγοτερες επιλογες , μυνηματα, ημερολογια κτλπ .. και απλα να περναμε κατευθειαν στα θεματα ... ισως ολα αυτα τα "εξτρα" να μπορουν να μπουν στο πορταλ ... παντως αυτη την στιγμη το πορταλ (οποιος το πατησει πανω αριστερα στις επιλογες αριστερα απο το φορουμ) το θεωρω ποιο απλο και βατο στο χρηστη ...

    κατι αλλο που σκεφτομαι ειναι να κανουμε μια σελιδα στο ιντερνετ που απο εκει να στελνουμε στο φορουμ... ετσι η πρωτη επαφη θα ειναι ποιο απλη και μπορει να γινει και ποιο καλητεχνικη ...


    με την πρωτη ευκαιρεια θα δω τι επιλογες υπαρχουν και θα προτεινω αντιστοιχες αλλαγες ... καλο ειναι ομως να εχω οσα περισσοτερα ερωτημα -θεματα ωστε να τα δω μια και καλη ...

    αναμενω λοιπον ...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΔευ Φεβ 01, 2010 1:25 pm

    Πρώτη παρατήρηση (σε όσα έγραψε ο Μάκης) :

    Το πόρταλ πράγματι είναι πιό εύχρηστο στον επισκέπτη απ΄ότι η πρώτη σελίδα του φόρουμ, αλλά και αυτό έχει τα μειονεκτήματά του. Δηλαδή, κατ΄αρχάς ο επισκέπτης ΔΕΝ μπαίνει με το καλημέρα σας στο πόρταλ αλλά απευθείας στο φόρουμ. Δεύτερον και άν έμπαινε απευθείας στο πόρταλ, τα θέματα που φαίνονται ανηρτημένα δέν έχουν καμία σχέση με τα θέματα που είναι πρόσφατα αλλά με θέματα που αναρτήθηκαν το 1821. Θα πρέπει να προσέξει ιδιαιτέρως το τρέιλερ για να πιάσει και να κλικάρει στις σημερινές, χθεσινές ή προχθεσινές δημοσιεύσεις.

    Δεύτερη παρατήρηση :

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Μάκη ότι Η ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΗ (αυτό εξάλου ήταν και το πρόβλημά μου και σήκωσα το θέμα...).

    Κατα την γνώμη μου πάντα, πρέπει να φαίνεται η τελευταία πρόσφατη δημοσίευση(θέμα)και άν θεωρήσει ο επισκέπτης ότι είναι ενδιαφέρον, τότε θα κλικάρει για να διαβάσει τα σχόλια και να σχολιάσει και ο ίδιος. Ολα τα υπόλοιπα, που φαίνονται φόρα παραλία στην πρώτη σελίδα (μηδέ εξαιρουμένης και της δημοσιογραφικής ενημέρωσης), τα θεωρώ περιττά.

    (Μάκη άν διάβασες τις παρατηρήσεις και τις προτάσεις που έκανα στην γενική συζήτηση ίσως και να κατάλαβες το πνεύμα μου. Να μήν τα ξανα-αναρτώ και εδώ γιατί δέν λέει....)

    Τρίτη παρατήρηση :

    Η πρόταση για την δημιουργία σελίδας στο ιντερνετ (σάν πρώτη επαφή) και απο εκεί να στέλνεται ο επισκέπτης στο φόρουμ, καλή μου φαίνεται.

    Τέταρτη παρατήρηση :

    Πρίν ψαχτούμε (ή καλύτερα βάλουμε τον Μάκη να το ψάχνει) καλό θα ήταν να τοποθετηθούμε όλοι μας για να διαπιστώσουμε εάν αξίζει τον κόπο ή όποια αλλαγή ή άστο καλύτερα γιατί η συμμετοχή μας φθίνει, οπότε.......
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    makfor

    makfor



    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 11:37 am

    Πουπα, συμφωνω ...

    ειδα τα οσα ειπες στο γενικα , αλλα δε ξερω ποσα απο αυτα γινονται γιατι πρεπει να το ψαξω ... το ιδιο και για οσα γραψαμε εδω ,
    λογω αρκετου τρεξιματος , καθως κυνηγαω μια δευτερη απογευματινη δουλεια δεν εχω πολυ χρονο ... αλλα θα τον βρω που θα παει .. ωστε να ξεκινησω το ψαξιμο


    καλημερα σε ολους
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ????????
    Επισκέπτης




    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 4 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 3:13 pm

    Το ότι δέν σου απάντησα αμέσως, δέν σημαίνει ότι δέν διάβασα και το μήνυμά σου.....

    Μήν βιάζεσαι καθόλου......εδώ που τα λέμε οι συνθήκες αλλάζουν με τρομακτική ταχύτητα και δέν γνωρίζω κάν άν θα μπορώ να εξακολουθήσω να έχω την ίδια παρουσία στο φόρουμ.......

    Εδώ ο κόσμος χάνεται, εσύ κυνηγάς δεύτερη δουλιά και μένα με βλέπω να ψάχνω στα 55 μου οτιδήποτε.......και το φόρουμ θα ψ.....αρμενίζει ????

    Δέν λέει...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
     Παρόμοια θέματα
    -
    » Διαφθορά και Διαφάνεια ! Μιά συζήτηση απο το φόρουμ του ΔΙΑΛΟΓΟΣ-Πα.Σο.Κ..

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
    Μετάβαση σε: