ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ

Τόπος διαλόγου για τις αγωνίες και την έκφραση της κοινωνίας
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πόρταλ*Πόρταλ*  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόμοια θέματα
1-1-4 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
ΜΕΤΡΗΤΗΣ HITS

Study English
ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ - ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Πηγή: Λογισμικό "Σήμερα"

WOWZIO

 

 Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΣαβ Ιουν 13, 2009 4:18 pm

Διαβάσατε το αρθράκι του Παπαιωάννου, όπου προσκαλεί τους «συντρόφους» του διαλυμένου ΔΙΑΛΟΓΟΣ να συμμετέχουν στο μπλόγκ του ?

Αν δέν το διαβάσατε, χάσατε!

Το αναρτώ και καπάκι θα το αναλύσω :

---------------------------------------------------------------------------------------------

«Πρός τους συντρόφους του dialogos

Σας είχα σε ανύποπτο χρόνο –και στο συνέδριο και στους εθελοντές – ότι αυτός ο χώρος το dialogos πρέπει να κλείσει.

Σας είχα εξηγήσει και τους λόγους που δέν είναι της παρούσης να αναλυθούν εκ νέου.

Δεδομένου ότι αυτό το blog είναι αυθεντικά ΠΑΣΟΚ και συμμετοχικό, έχει καλή επισκεψημότητα και επηρεάζει στο πλαίσιο του δυνατού κάποια πράγματα....

Σας προσκαλώ να συμμετεχεται με άρθρα επιστολές και σχόλια στο πλαίσιο των δυνατοτήτων σας και σεβόμενοι της κοινές μας αξίες την Δημοκρατία και τους συνομιλητές μας.

Έτσι με ενωμένες φωνές θα θίξουμε όλα όσα μας ενοχλούν και θα δουλέψουμε απο κοινού»

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Αγκιτάτορας και ινστρούχτορας ο εν λόγω, μας καλεί να πάμε στο δικό του ελεγχόμενο σπίτι και να του χαρίσουμε την συμμετοχή μας,

- για να συνεχίσει να αυτοδιαφημίζεται (έχει καλή επισκεψιμότητα),

-να συνεχίζει να περνάει τις πολιτικές του (επηρεάζει στο πλαίσιο του δυνατού κάποια πράγματα),

-να συνεχίζει να ισχυρίζεται ότι είναι αυθεντικός ΠΑΣΟΚ (και εραστής του μεσαίου χώρου).

Ασε που το μπλόγκ του είναι συμμετοχικό (τρείς και ο κούκος είναι, αλλά κάνει πώς δέν το ξέρει), είναι και δημοκρατικό που σέβεται αρχές (τόσο πολύ που αδιαφορεί άν οι Μήτσοι περνάνε γεννεές δεκατέσσερεις απόντες)!!!

Και τέλος θα ενώσουμε όλοι μαζί τις φωνές μας για να ρίξουμε επιτέλους αυτόν τον ανάξιο Γιωργο και να φέρουμε τον Μπένυ (το τελευταίο φυσικά δέν το λέει, αλλά το λέω εγώ και έχω κάθε δικαίωμα, γιατί οι φωτογραφίες και οι ομιλίες του ΒΒ είναι τόσες πολλές που καταντάνε πλύση εγκεφάλου).

Τέρμα όμως οι πλακίτσες με τον κυριούλη και το μπλόγκ του και θα του απαντήσω ΕΔΩ και όχι εκεί, γιατί δέν πρόκειται να συμμετέχω ούτε νεκρή :

1. Απεχθάνομαι την αυτοδιαφήμιση και τους καβαλημένους σε καλάμια!!! Η έπαρση του κυρίου είναι τόσο μεγάλη που σπάει «καρύδια». Πέντε αράδες γράφει και οι τρείς είναι «σας τόχα πεί», «το είχα προβλέψει», «απέδειξα περίτρανα ότι.....»

2. Στα μπλόγκς αυτός που έχει την ευθύνη έχει και την δυνατότητα να αναρτά όποτε θέλει ότι θέλει, όπως και να ελέγχει τα σχόλια. Επομένως δέν μου κάνει το μπλόγκ του, γιατί δέν γουστάρω τους ελέγχους.

3. Εκανα την επανάστασή μου (ξανά στα 53 μου) και ξέφυγα απο το «πράσινο μαντρί»! Ούτε που να μου περνάει απο το μυαλό ότι θα βρώ ένα καινούριο!!

Συγνώμη εάν ανήρτησα ένα κάπως αδιάφορο πολιτικά θέμα, αλλά θέλω να κόψω κάθε δεσμό με ένα παρελθόν που θεωρώ βαρύδι και ονομάζεται ΟΛΟΝ ΠΑΣΟΚ. affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΣαβ Ιουν 13, 2009 9:05 pm

Ευχαριστούμε τον "σύντροφο" για την πρόσκληση και τις "καλές" του προθέσεις.
Συμφωνώ με την Πηνελόπη, πολιτικά το "όλον" σημαίνει μέσο όρο και ως τάση σήμερα "όλον" σημαίνει ΤΙΠΟΤΑ !!!.
Για εμένα το ζήτημα είναι η διαμόρφωση πολιτικής μέσα από την κοινωνία. Πολιτικής που δεν θα υπακούει σε φαύλες σκοπιμότητες, σκοτεινές συναλλαγές, διαπλοκές και εξαρτήσεις. Πολιτικής που θα υπηρετεί την κοινωνία και τον άνθρωπο ουσιαστικά, που θα καταλύει τις πυραμίδες της εξάρτησης και της ανισότητας χαρίζοντας σε κάθε άνθρωπο την χαρά και τις δυνατότητες της ισότητας.
Εάν θέλει το ΠΑΣΟΚ ή οποιοδήποτε κόμμα να ακολουθήσει τις πολιτικές προτάσεις ας το πράξει. Εμεις δεν μπορούμε πλέον να μείνουμε άπραγοι, ούτε να αποδεχθούμε συμπεριφορές όπως αυτή με το αυθαίρετο κλείσιμο της σελίδας διαλόγου.
Θα αγωνιστούμε για την κοινωνία μας και όχι για τους "εαυτούληδές" μας.
Ας προσέχουν λοιπόν οι πολιτικάντηδες, που υτοχρήζονται "πολιτικοί" και "εκπρόσωποι του λαού", θα λάβουν πολλές απαντήσεις και σύντομα θα ξεπεραστούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis Angelou

Giannis Angelou



Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΣαβ Ιουν 13, 2009 9:25 pm

Η διαμόρφωση πολιτικής και η διατύπωση πολιτικών έχει καταστεί σήμερα ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemodouras





Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΚυρ Ιουν 14, 2009 5:12 pm

Καιρός όλοι οι "τιμημένοι" σύντροφοι που έχουν διατελέσει Βουλευτές και Υπουργοί επί δεκαετίες, να ασχοληθούν και με κάτι άλλο. Ακόμα και τους καλούς (αυτούς για τους οποίους δεν έχει ακουστεί κάτι κακό) ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ. Δεν μπορώ να τους βλέπω άλλο. Ας θυμηθούν τι έκαναν πριν γίνουν επαγγελματίες πολιτικοί κι ας γυρίσουν σε αυτό. Νέοι, χωρίς βαρίδια του παρελθόντος, πρέπει να πλαισιώσουν τον Γιώργο στον μεγάλο αγώνα που τον περιμένει. Για να δούμε, θα βασιστεί στους νέους ή θα συμβιβαστεί και με τους "βαρώνους του ΠΑΣΟΚ". Ο χρόνος θα δείξει (δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΚυρ Ιουν 14, 2009 5:37 pm

Φίλε μου ούτε εγώ είμαι περισσότερο αισιόδοξη!

Ειδικά άμα προσθέσω ότι οι νέοι και ωραίοι στηρίζονται όχι στην ιδεολογία τους και την διάθεση για μάχη και αγώνα, αλλά στα ίδια τετριμμένα και διαπλεκόμενα (γνωριμίες, κοινωνικές συναντήσεις για προώθηση, ένας περίγυρος να παριστάνει την κλάκα, ένα γλύψιμο στον "αρχηγό".........). Υπάρχουν δυστυχώς μέσα στους νέους και ωραίους και μερικοί κακάσχημοι που αγωνίζονται για να γίνουν χαλίφηδες στην θέση των χαλίφηδων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemodouras





Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΚυρ Ιουν 14, 2009 5:41 pm

Αυτά δυστυχώς είναι δύσκολο να αντιμετωπιστούν σε ένα κόμμα εξουσίας. Δίπλα στους λίγους που κρατούν μια σημαία και έχουν ένα όραμα, έτοιμοι να προσφέρουν εθελοντικά και με ανιδιοτέλεια, είναι οι πολλοί οι οποίοι δικτυώνονται για μια θέση στην αυριανή νομή της εξουσίας, όχι για να πάρουν μέρος στην συλλογική προσπάθεια για ένα καλύτερο αύριο, αλλά για να πλουτίσουν ατομικά όπως παληά. Το έργο το έχω ξαναδεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimKaramitsas

DimKaramitsas



Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !   Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου ! EmptyΚυρ Ιουν 14, 2009 5:54 pm

Πάντως, αυτός που έστειλε την πρόσκληση, δεν δείχνει να ανήκει στους καιροσκόπους. Μπορεί να έχει άλλα κακά, να είναι sui generis περίπτωση, αλλά για πολύ βολεψάκια δεν τον έχω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χωρίς τίτλο, γιατί είναι ανάξιο τίτλου !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Να γιατί οι σοσιαλιστές σήμερα, δέν μπορούν και δέν πρέπει να στηρίζουν τον Παπανδρέου και το ΠΑ.ΣΟ.Κ..
» 13 χρόνια χωρίς Ανδρέα...
» Η ΔΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: